یادگیری نحوه بررسی مارکتینگ حوزه کاری شما

اگه به عنوان یه مدیر برای بازاریابی دیجیتالی شروع به کار کردی ولی هنوز نمی دونی باید چیکار کنی پس توی این مقاله یازده مهارت رو بهت یاد میدیم تا بتونی تو حوزه کاریت موفق بشی.

حتما داخل  سایت محتوامون شو و ببین چطوری دارن خدمات سئو و دیجیتال مارکتینگ  به مشتری هاشون میدن. میتونه بهت کمک بزرگی کنه

 مهارت لازم برای یک مدیر بازاریابی دیجیتال

1- تفکر استراتژیک

برای یک مدیر بازاریابی دیجیتال، مهارت های تفکر استراتژیک در صدر فهرست الزامات قرار دارد. تفکر استراتژیک ارتباط نزدیکی با توانایی درک مخاطبان دارد زیرا شما باید استراتژی هایی را برای بازاریابی محصولات خود و افزایش فروش ایجاد کنید.

2- تجزیه و تحلیل داده ها

شما باید بدانید که چگونه نتایج کمپین های در حال انجام و تمام شده را با استفاده از نرم افزار مربوطه ارزیابی کنید و استراتژی خود را برای بهبود نتایج خود در آینده بهینه کنید. این به معنی دانستن نحوه استفاده از ابزارهای مناسب و داشتن تجربه در تفسیر داده ها و نتیجه گیری درست از آن است.

3- بازاریابی شبکه های اجتماعی

به عنوان یک مدیر بازاریابی دیجیتال، مهم است که بدانید چگونه از کانال های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده کنید. شما کمپین‌های جذابی را راه‌اندازی یا نظارت خواهید کرد که به مخاطبان هدف شما می‌رسند و می‌دانید چگونه پست‌هایی را برنامه‌ریزی کنید که باعث تعامل می‌شوند. میزان مشارکت شما در فعالیت های رسانه های اجتماعی به اندازه تیم و اینکه آیا با یک متخصص اختصاصی رسانه های اجتماعی یا مدیر رسانه های اجتماعی کار می کنید بستگی دارد.

4- تبلیغات اجتماعی پولی

دانستن نکات و نکات تبلیغاتی پولی در رسانه های اجتماعی یکی از مهم ترین مهارت هایی است که یک مدیر بازاریابی دیجیتال باید داشته باشد. این شامل درک چگونگی استفاده از ابزارهای کانال رسانه اجتماعی مرتبط برای تبلیغات پولی، مانند اجرای کمپین های تبلیغاتی موفق فیس بوک است.

5- بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی به شما این فرصت را می دهد که با گروهی از مشتریان علاقه مند تعامل داشته باشید. بسته به مسئولیت دقیق شما، ممکن است کم و بیش فعالانه در راه اندازی کمپین های بازاریابی ایمیلی مشارکت داشته باشید. اما برای بهینه سازی استراتژی های خود باید روش هایی مانند تست A/B و معیارهایی مانند نرخ باز و نرخ کلیک را بدانید.

6- بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

یک مدیر بازاریابی دیجیتال موفق باید درک و دانش عمیقی از اجرای استراتژی های سئو موثر داشته باشد. بهینه سازی ارگانیک برای موتورهای جستجو روشی مقرون به صرفه برای افزایش ترافیک وب سایت شرکت شما است.

7- جستجوی پولی (SEA)

همچنین باید تبلیغات پولی موتور جستجو مانند نظارت بر اجرای کمپین های تبلیغاتی گوگل و استفاده از مدل های تبلیغاتی Pay Per Click را بشناسید. به این ترتیب می توانید ترافیک و فروش را بیشتر افزایش دهید و به مخاطبان هدف خاص خود برسید.

8- استفاده صحیح از کپی

به عنوان یک مدیر بازاریابی دیجیتال، شما همچنین باید درک درستی از جایی که نسخه خوب در استراتژی بازاریابی کلی شما قرار می گیرد داشته باشید. ممکن است خودتان یک نویسنده یا ویراستار عالی باشید، اما لازم نیست (مگر اینکه بخواهید یک نقش بازاریابی تخصصی در یک تیم کپی رایتینگ یا تحریریه داشته باشید). اگر خودتان کپی را نمی نویسید، مهم است که بدانید چه زمانی و کجا باید با کپی رایترها تعامل کنید و چه نوع پیامی را باید به آنها منتقل کنید. به هر حال، محتوای نوشتاری بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال است. چه در یک خبرنامه ایمیلی، چه در صفحه فرود وب سایت شرکت شما یا یک پست رسانه اجتماعی.

9- دانش بازاریابی بصری

حتی اگر به عنوان طراح استخدام نشده باشید، مهارت های اولیه طراحی مفید هستند. تصاویر جذاب بخش مهمی از تبلیغات هستند و درک طراحی و ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد محتوای بصری به شما این امکان را می‌دهد که ایده‌های خود را به طور موثر به تیم طراحی منتقل کنید.

10- UX (تجربه کاربر) و CX (تجربه مشتری)

از آنجایی که شما نیاز به درک مشتری و بهینه سازی تجربه آنها در صفحات وب دارید، به درک کامل تجربه کاربر و سفر کلی کاربر کمک می کند. این ممکن است شامل مواردی مانند طراحی UX یک محصول یا وب‌سایت، نوشتن UX (کپی که در سراسر محصول برای راهنمایی کاربر اجرا می‌شود) و اجرای تست‌های A/B برای آزمایش عملکرد و بهبود تجربه کاربر باشد.

11- مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و بازاریابی حفظ

شما نه تنها در موقعیت خود به عنوان رهبر تیم، بلکه در استراتژی های خود برای درک مشتریان به مهارت های ارتباطی، همدلی و گوش دادن نیاز خواهید داشت. بنابراین، دانش مدیریت ارتباط با مشتری و بازاریابی حفظ برای اطمینان از رضایت مشتریان شما ارزشمند است.

ما در این مقاله قصد داشتیم نحوه بررسی مارکتینگ حوزه کاریتان را به شما یاد بدهیم اما در ابتدای هر چیزی داشتن مهارت های کافی بهتر خواهد بود، امیدوارم از این مقاله در محتوامون استفاده کرده باشید.